Cheminis pilingas TCA rūgštimi

 TCA rūgštimi - tai plačiausiai pilingui naudojama, geriausiai ištyrinėta cheminė medžiaga, senas estetinės medicinos tradicijas turinčiuose kraštuose. Cheminio pilingo trichloracto rūgštimi procedūros – lazerinių odos paviršiaus atnaujinimo procedūrų alternatyva. Prognozės, jog lazerinės medicinos procedūros pakeis cheminį pilingą, nepasitvirtino. Kaip veikia ir ką daro cheminis pilingas TCA rūgštimi?

Cheminiam pilingui naudojami tik vandeniniai tirpalai. Trichloracto rūgštis nėra nuodinga – patekusi ant odos ji denatūruoja baltymus ir „neutralizuojama“ – nepatenka į kraujotaką. Tai stipriausia iš visų cheminiam pilingui naudojamų rūgščių, pasižyminti didžiausiu rūgštingumu. Vertinant odos paviršiuje sukeliamą uždegiminę reakciją, trichloracto rūgšties pasekmės nėra intensyviausios. Trichloracto rūgštis universali – naudojama paviršiniams ir vidutinio gylio cheminiams pilingams, o poveikio gylis priklauso nuo TCA kiekio patenkančio ant odos, kurį sąlygoja:

 • tirpalo koncentracija;
 • ant odos paviršiaus užtepamas tirpalo sluoksnių skaičius;
 • odos būklė, jos paruošimo TCA cheminio pilingo procedūrai ypatumai;
 • aplikatoriaus, kuriuo tepamas trichloracto rūgšties tirpalas, tipas ir jo prispaudimo prie odos paviršiaus jėga.

Kiek reikia procedūrų, kad pasiekti rezultatų?

Tai priklauso nuo to, kokia yra esama būklė ir koks rezultatas pageidaujamas. Tačiau trichloracto rūgšties pilingai skirstomi į skirtingus lygius:

 • labai paviršinius: naudojami 10 – 20% TCA tirpalai prasiskverbia į paviršinį odos sluoksnį epidermį;
 • paviršinius: naudojami 25 – 35% TCA tirpalai prasiskverbia į paviršinį odos sluoksnį epidermį iki dermos;
 • vidutinio gylio:naudojami 35 – 40% TCA tirpalai prasiskverbia į papilinę dermą;

Kam skirtas TCA cheminis pilingas?

TCA cheminį pilingą naudojame daugelio dermatologijos ir kosmetinės dermatologijos problemų sprendimui:

 • spuogų ir jų randų gydymui;
 • dischromijų (lentigo dėmių, strazdanų, paviršinės ir mišrios melazmos, použdegiminės hiperpigmentacijos) gydymui.
 • aktininės ir seborėjinės keratozės gydymui ir profilaktikai;
 • lengvų ir vidutinio intensyvumo fotosenėjimo reiškinių korekcijai;

Kaip vyksta procedūra?

Kol jūs atsipalaidavę gulite ant terapinio stalo, visą darbą atlieką specialistė, stebėdama jūsų pojūčius ir poveikį. Cheminio pilingo procedūros metu trichloracto rūgšties neutralizuoti negalima, svarbiausia  stebėti pakitimus odoje: rūgščiai skverbiantis gilyn, atsiranda ir intensyvėja odos baltymų denatūracija, pasireiškianti „šerkšno“ reiškiniu, sąlyginai išreiškiamu lygiais. Įsidėmėtina, jog svarbiausias pilingo trichloracto rūgštimi gylį lemiantis faktorius yra jos kiekis, todėl net ir nedidelėmis 20% koncentracijomis, tepant tirpalą keliais sluoksniais, galima pasiekti vidutinį ir gilų odos sluoksnius.

Kaina: iki 90 €